logo SZ NR 1 w Kłobucku
Jak pracuje wymiar sprawiedliwości?
minSprawdzali nasi uczniowie z klas maturalnych realizujący profil ogólnopolicyjny. Dnia 05.10.2016r. w Sądzie Rejonowym w Częstochowie w III Wydziale Karnym odbyły się zajęcia programowe dla kl. IIILO i IVTEL . W trakcie zajęć uczniowie uczestniczyli w sprawach sądowych prowadzonych przez SSR Mateusza Matuszewskiego. Zapoznali się z: organizacją i strukturami polskiego sądownictwa, specyfiką pracy sędziego, prokuratora, adwokata i administracji sądowej, odwiedzili archiwum sądowe. Dowiedzieli się jak wygląda procedura uzyskania zaświadczenia o niekaralności. Zajęcia zorganizowała mgr Anita Ziomko-Nowak a opiekę sprawowali mgr Marek Nowak i mgr Bernardyna Leszczyńska.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr