Reset:
Kontrast:
C1
C2
C3
C4
Rozmiar tekstu:
A
A+
A++
Odstępy:
 

Pracownie

W tej pracowni, a to jest nasza chluba, nie ma co ukrywać, można się nauczyć obsługiwać tokarkę sterowaną komputerem. Nie tylko tokarkę, ale również frezarkę, bo takie mamy w tej pracowni obrabiarki. Obie te obrabiarki są maszynami dydaktycznymi, a oznacza to, że są przeznaczone do nauczania przyszłych operatorów obrabiarek sterowanych komputerem.

Z historii komputerów w naszej szkole

W tytule liczba mnoga podana jest nieprzypadkowo - mamy obecnie trzy pracownie komputerowe. Dwie najnowsze (sala 25 i 102) pochodzą z ubiegłego roku - system SBS dostarczany szkołom w ramach projektu MEN. Trzecia pracownia(sala 103) to również SBS otrzymany w ramach projektu MEN z roku 2005.

W pracowni samochodowej prowadzone są zajęcie z przedmiotów zawodowych specjalistycznych na kierunkach samochodowych klas Technikum pojazdów samochodowych i Zasadniczej szkoły zawodowej o specjalności mechanik pojazdów samochodowych.

PRACOWNIA SYMULACYJNA do przedmiotów ekonomicznych

Technik ekonomista rozwija swoje umiejętności w ramach warsztatowych zajęć specjalizujących w pracowni symulacyjnej.

Pracownia żywienia - to tu uczniowie klas o profilu gastronomicznym zgłębiają tajniki sporządzania prostych jak i wykwintnych potraw i napojów. Jest to pracownia nowoczesna, dobrze wyposażona, pozwalająca na pełną realizację tematyki praktycznej nauki zawodu. Uczniowie nie tylko przygotowują różnego rodzaju posiłki, lecz uczą się zasad nakrywania stołów, wykonywania elementów dekoracyjnych oraz obsługi konsumenta. Każde zajęcia kończą się degustacją przygotowanych potraw przy pięknie nakrytym stole.

Uczennice technikum usług fryzjerskich mają pracownię zorganizowaną na wzór prawdziwego salonu fryzjerskiego. To tutaj przyszłe adeptki fryzjerstwa zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną, pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Biblioteka szkolna jest pracownią interdyscyplinarną, ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców, ośrodkiem edukacji czytelniczej i informacyjnej oraz jednym z ogniw ogólnokrajowej sieci bibliotecznej. Służy realizacji programu nauczania i wychowania oraz przygotowuje uczniów do korzystania z innych bibliotek i ośrodków informacji.

logo znawa

instaling

szkola pamieta

1981


stop-covid500.png

więcej informacji tutaj


 Plakat 1

SKP ZS Nr 1 w Kłobucku

Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy

Nasza Szkoła

Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku

ul. Zamkowa 6
42 - 100 Kłobuck

Jesteśmy tutaj

tel. / fax 34 317 22 31
34 317 36 90

adres

facebook YT logo bip logo