Reset:
A++
Odstępy:

Pracownia gastronomiczna

Pracownia żywienia - to tu uczniowie klas o profilu gastronomicznym zgłębiają tajniki sporządzania prostych jak i wykwintnych potraw i napojów. Jest to pracownia nowoczesna, dobrze wyposażona, pozwalająca na pełną realizację tematyki praktycznej nauki zawodu. Uczniowie nie tylko przygotowują różnego rodzaju posiłki, lecz uczą się zasad nakrywania stołów, wykonywania elementów dekoracyjnych oraz obsługi konsumenta. Każde zajęcia kończą się degustacją przygotowanych potraw przy pięknie nakrytym stole.

Pracownia żywienia posiada upoważnienie dyrektora OKE ( akredytację ) do organizacji i przeprowadzania etapu praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie - Kucharz małej gastronomii.

Wyposażenie

• osiem stanowisk uczniowskich - kuchnie elektryczne
  • naczynia, maszyny i urządzenia do przygotowywania potraw
  • zastawa i bielizna stołowa