3 grudnia 2025 r. uczniowie 1 TGI i 3 TMa, w ramach projektu Wyjście z klasą, przeżyli wyjątkowy dzień pełen kultury i egzotyki.
Młodzież wyruszyła na fascynującą kulturalno-przyrodniczą wyprawę do Chorzowa i Gliwic. Wyjazd, pełen wrażeń i nauki, na długo zapisze się w pamięci uczestników.
Głównym punktem programu była wizyta w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, gdzie młodzież miała okazję obejrzeć spektakl "Wszystkie dzieła Szekspira (w nieco skróconej wersji)".
Spektakl okazał się prawdziwą ucztą artystyczną i dawką humoru. Aktorzy, z niesamowitą energią i w ekspresowym tempie, przedstawili zbiór największych dramatów i komedii Williama Szekspira.
Ta niekonwencjonalna i pełna gagów inscenizacja pozwoliła uczniom odkryć geniusz angielskiego dramaturga, udowadniając, że klasyka nie musi być nudna.
Po dawce kultury, przenieśliśmy się do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.
To unikatowe miejsce, które przenosi w sam środek tropikalnej dżungli. Uczniowie mieli okazję podziwiać imponujące okazy egzotycznej flory z różnych stref klimatycznych świata. Spacer pośród bujnej roślinności, imponujących palm, kaktusów i innych roślin ciepłolubnych był nie tylko relaksujący, ale i stanowił cenną lekcję przyrody. Szczególne wrażenie zrobiły potężne akwaria z egzotycznymi rybami.
Wyjazd do Chorzowa i Gliwic to doskonałe połączenie edukacji kulturalnej i przyrodniczej.









