logo SZ NR 1 w Kłobucku

W dniach 4.06-10.06.2024r. uczniowie z klas 1-3 kształcący się w zawodzie technik informatyk, wzięli udział w ogólnopolskim teście kompetencji cyfrowych „IT Fitness Test”.

Badanie jednocześnie prowadzone było w pozostałych państwach Grupy Wyszehradzkiej. Osoby uczestniczące w konkursie wypełniały test, w którym mierzyły się z czterema grupami tematycznymi, związanymi z cyberbezpieczeństwem, korzystaniem z mediów społecznościowych, wyszukiwaniem informacji w sieci, a także rozwiązywaniem bardziej złożonych problemów, do rozwiązania których należało wykorzystać składniki pakietu biurowego Office.
Po wypełnieniu testu uczestnicy otrzymali certyfikaty z wynikiem swoich kompetencji cyfrowych, uzyskując cenną informację zwrotną. Zamieszczone w teście zadania oparte były o rzeczywiste sytuacje i problemy z jakimi spotykają się młodzi użytkownicy nowoczesnych technologii. Najlepszy wynik w szkole osiągnął uczeń klasy II TI - Adrian Wypych, drugie miejsce zajął Karol Puchała z klasy III TI, miejsce trzecie zajął Dawid Grzyb, uczeń klasy III TGI. Koordynatorem szkolnym projektu była mgr inż. Iwona Rykała. Przedsięwzięciu patronowali m.in. Minister Cyfryzacji, Minister Edukacji oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://itfitness.eu/pl/

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr