logo SZ NR 1 w Kłobucku

Rozpoczęliśmy od prezentacji szkoły, specjalności kształcenia. Szczególną uwagę należy poświecić warsztatom zorganizowanym przez #castolin.

Uczniowie obserwowali instruktorów i przedstawicieli firmy Castolin z Gliwic #TeamCastolin. Przypatrywanie się specjalistom nie poszło na marne. Dzieci i młodzież szkolna sami uczestniczyli w warsztatach na żywo i stawiali swoje pierwsze kroki w lutowaniu twardym!
Następnie sprawdzaliśmy lutowane próbki przez Roberta Kuciela, który był przedstawicielem Sieci Badawczej Łukasiewicz z Gliwic. Pan Robert wnikliwie analizował zgodność próbek z normami i przedstawiał co mogłoby być zrobione lepiej oraz tłumaczył, dlaczego techniki spawalnicze są takie fajne! Zapraszamy na facebooka Instytutu Spawalnictwa po więcej ciekawostek z tego gorącego, naukowego świata https://www.facebook.com/LukasiewiczIS
Około godziny 10 #PolskieRadioKatowice przybyło by towarzyszyć nam w tym wyjątkowym dniu. Pan redaktor rozmawiał z uczniami, absolwentami oraz nauczycielami o szkole i wrażeniach nią związanych. Poruszaliśmy tematy związane z kształceniem zawodowym naszej młodzieży i wyzwaniach związanych z nowymi technologiami.
Telewizja internetowa Studio Częstochowa przygotowała relację wizualną oraz wywiady z naszymi gośćmi i nauczycielami! Szerzenie informacji na temat naszej szkoły - mam nadzieję - że było sama przyjemnością! Zachęcam do subskrypcji kanału: https://www.youtube.com/@SCzestochowa/shorts Wspierajmy się lokalnie!
Wszyscy wiemy, że szkoła na Zagórzu to kłobucka kolebka nauczania zawodowego – o specjalności technik mechanik! Skupiliśmy się na sterowaniu maszyn cnc #Prototrak, zgodnie z długą tradycją w naszej szkole. Mamy wielu wspaniałych absolwentów, którzy pracują w tej branży i cenią doświadczenia zdobyte podczas nauki w szkole. Dziękujemy za przygotowanie przez firmę #xyzmt oraz #ceratizit interesującego instruktażu, tak blisko związanego z naszymi mechanicznymi, warsztatowymi sercami.
Dziękujemy wszystkim uczniom szkół podstawowych i zapraszamy we wrześniu! Obiecujemy dużo zabawy, jeszcze więcej zaangażowania i masę wrażeń!
#najlepszaszkola #zs1 #cnc #klobuck #dniotwarte #zagorze #kłobuck #warsztatycnc #spawanie #kck

 

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr