Uczniowie klas pierwszych w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku doskonalą swoje umiejętności pływackie pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego. Szlifują styl dowolny (kraul), styl grzbietowy, klasyczny (żabka), skoki do wody, nawroty, starty i pływanie pod wodą. Jest także czas na zabawy w wodzie, aquaaerobic i międzyklasowe zawody.

Wszystko to dlatego że:

• systematyczne uprawianie pływania poprawia stan zdrowia,
  • zabezpiecza przed nieszczęśliwymi wypadkami w wodzie,
  • uodparnia organizm, wzmacnia mięśnie i stawy,
  • doskonali układ krążenia i oddychania,
  • kształtuje prawidłową postawę ciała,
  • oprócz doskonalenia zdolności motorycznych, wpływa także na kształtowanie cech psychicznych i wolicjonalnych: odwagi, siły woli, zdyscyplinowania oraz systematyczności i poczucia obowiązku,
  • umiejętność pływania umożliwia również uprawianie wszelkiego rodzaju zabaw, gier oraz sportów rekreacyjnych na wodach otwartych: żeglarstwo, surfing, kajakarstwo, nurkowanie itp.

Wyniki ostatnich zawodów klasowych.

16.12.2018 r.  kl I TM a, I TŻ/TF, I LO
Kraul
1. Konrad Kułaga 17,20
2. Filip Kuźniak 17,29
3. Krzysztof Głąb 18,53
4. Bartosz Dragan 20,46
Grzbiet
1. Konrad Kułaga 20,86
2. Krzysztof Głąb 23,52
3. Kasper Pąchalski 23,66
4. Bartosz Dragan 28,10

11.01.2018 r.   kl. I TE/TL, I TG/TI
Kraul
1. Łukasz Kiepura 19,98
2. Dawid Tałaj 19,98
3. Kacper Polis 20,26
4. Rafał Pawłowski 20,41

Serdecznie gratulujemy uczestnictwa w zawodach wszystkim naszym uczniom. Te klasy zakończyły etap szkolenia w pływaniu, teraz zaczną uczyć się pływać kolejne pierwsze klasy.

Wszyscy spotkają się już 17 maja 2018 r. podczas zawodów pływackich ZS Nr 1 w Kłobucku o Puchar Pani Dyrektor, gdzie wyłonią się najlepsi w pływaniu wśród pierwszych klas oraz w kat. OPEN (klasy II-IV).

20 kwietnia 2018 r. podczas naszych ostatnich zawodów Puchary dla najszybszej pływaczki i pływaka trafiły do rąk Natalii Pietrzak i Bartłomieja Morawskiego. Jak będzie w tym roku zobaczymyJ Na pewno będą duże emocje, gdyż w zawodach klasowych wielu uczniów bardzo dobrze pływających nie brało udział ze względu na chorobę.

17 maja mogą być dużym zaskoczeniem dla wielu. Obserwujemy również tendencję, że niektórzy uczniowie naszymi zajęciami z pływania zmotywowali się i sami podjęli kroki w doskonaleniu pływania i regularnie uczęszczają na pływalnie i szlifują technikę pływania. Kilka osób trenuje lub trenowało również w Kłobuckim Klubie Pływackim „DELFIN” także szykują się nam ogromne emocje podczas zawodów majowych, na które już teraz gorąco zapraszamy!!!

Wyniki z ostatnich zawodów pływackich można sprawdzić na stronie:

Nauczyciele wychowania fizycznego