26 września 2019 roku w Przystajni, odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt oraz chłopców. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy miejsce I.

Reprezentacja ZS Nr 1 Kłobuck kobiet na dystansie 890 m:

1)Karolina Woźniak 03:27,00,
2) Martyna Głąb 03:34,00,
3) Angela Wystub 04:00,00,
4) Kamila Pietrzak 04:02,00,
5) Karolina Kubik 04:02,00,
6) Martyna Kiepura 03:29,51,
rezerwa: Angelika Krawczyk, Kinga Krawczyk (kapitan).

Reprezentacja ZS Nr 1 Kłobuck mężczyzn na dystansie 1390 m:
1) Bartosz Soluch 04:53,01,
2) Kajetan Wydmuch 04:05,51,
3) Szymon Krzemiński 04:32,01,
4) Kevin Kosik 05:15,00,
5) Mateusz Paliwoda 04:40,00, Marcin Kotala 04:26,84 (kapitan).

Biegi przełajowe odbyły się na malowniczych terenach stadionu Płomień Przystajń. Gratulacje należą się dla wszystkich ekip biorących udział w dzisiejszych zawodach, gdzie nie brakowało łez, upadków, radości, zdziwienia, ale przede wszystkim gdzie panowała super atmosfera.

O ile ekipa dziewcząt zgłosiła się w 100 procentowej frekwencji, występ naszych chłopców stał do ostatniej chwili pod znakiem zapytania. Aż trzech naszych czołowych lekkoatletów (Kulika Dominika, Szymona Balcerzaka i Krysiaka Karola) zmogła choroba. Naszą sytuację uratowali dwaj pierwszoklasiści z charakterem, waleczny Kevin Kosik oraz wręcz wyrwany ze szkolnej ławki, zmagający się od dłuższego czasu z kontuzją Bartosz Soluch. Brawo i gratulacje Panowie!

Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Karolina Woźniak i to ona właśnie odebrała Puchar za III miejsce z rąk skarbnika Zdzisława Wierusa i Radosława Poraj z Zespołu Szkół w Przystajni. W tym roku poziom był bardzo wyrównany, jednak najlepsze okazały się dziewczyny z Krzepic, serdecznie gratulujemy, pokazałyście, że walczy się do końca! Na drugiej pozycji uplasowały się bardzo dobrze biegające dziewczyny z ZS Nr 3 Kłobuck i na czwartej pozycji waleczne dziewczęta ZS Nr2 Kłobuck. Nasze dziewczyny zapowiedziały, że nie składają broni i chcą jeszcze raz podjąć walkę w Rejonach wzmocnione o pasujące dziś siostry Krawczyk.

Chłopcy zajęli I miejsce, najlepszy czas i jak się okazuje najlepszy czas całych zawodów wykręcił Kajetan Wydmuch. Wyniki: I miejsce ZS Nr 1 Kłobuck, II miejsce ZS Nr 3 Kłobuck i III miejsce ZS Krzepice. Zakwalifikowaliśmy się do ½ Mistrzostw Śląska SZS w sztafetowych biegach przełajowych, które odbędą się 02 października 2019 r. w Częstochowie. Czy po raz kolejny uda się nam wywalczyć start w Rudzie? Trzymajcie za naszych Lekkoatletów kciuki!

Serdeczne Podziękowania i Gratulacje składamy na ręce Dyrekcji, nauczycieli wychowania fizycznego oraz przede wszystkim Rodzicom naszych uczniów, którzy pomimo szalejących wirusów pozwolili dzieciom na start w zawodach i reprezentowanie naszej szkoły w powiecie kłobuckim.

Jutro, tj.27 września 2019r. jeden z naszych najlepszych biegaczy Kajetan Wydmuch wraz ze swoim starszym kolegą Dawidem Tałajem (reprezentanci naszej mundurówki) wezmą udział wraz z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Kłobucku w Igrzyskach Policyjnych z okazji 100 rocznicy powstania Policji Państwowej w Siemianowicach Śląskich. Przed nami najbliższy start w Rejonowych Przełajach 02 października w Częstochowie oraz 04 października w miejscowości Hutki Kanki w Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w XVI Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi.
Życzcie nam Powodzenia

Opiekunowie: Grzegorz Garbaciak i Michał Kalke