logo SZ NR 1 w Kłobucku

W sobotnie przedpołudnie malownicza Trasa Zdrowia w Pankach zapełniła się amatorami biegania oraz marszu z kijkami czyli nordic walking. Doskonałą okazją ku temu był międzynarodowy projekt pod nazwą Europejska Mila, którego nasz Zespół Szkół Nr 1 był partnerem.

Cel przedsięwzięcia to powrót dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów do systematycznej aktywności fizycznej. Odbyły się 4 biegi dzieci i młodzieży oraz bieg główny i nordic walking na dystansach od pół mili do 1,5 mili.

W kategorii szkół średnich oraz nordic walking triumfowali nasi uczniowie: Weronika Witt, Marcin Kotala i Piotr Jeziorski zaś na drugim stopniu podium stanęli: Julia Bujak, Mateusz Paliwoda i Kamil Brzozowski. Przy obsłudze znakomicie spisali się nasze uczennice i uczniowie.

Pani dyrektor Anna Nowicka z wicedyrektorem Mirosławem Cebulą gorąco dopingowali uczestników a następnie ich dekorowali okazałymi trofeami i nagrodami. Było też radio Katowice.

 

Europejska MIla - opis

Europejska MIla - komunikat końcowy

 

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr