logo SZ NR 1 w Kłobucku

W dniu 21.09.2023 odbyła się wycieczka integracyjna klas pierwszych i drugich do Opola.

W tym dniu dopisała nam piękna i słoneczna pogoda. W Opolu oprócz Starego Miasta zwiedziliśmy również Wieżę Piastowską, gdzie przewodnik opowiedział wiele historycznych ciekawostek. Zwiedziliśmy również amfiteatr w którym odbywa się festiwal polskiej piosenki oraz Muzeum Śląska Opolskiego w którym mogliśmy podziwiać obrazy znanych malarzy, eksponaty archeologiczne, historyczne i etnograficzne związane z ziemią opolską. Zwiedziliśmy także Kamienicę Czynszową wchodzącą w skład tego muzeum. Uczniowie mieli okazję podziwiać architekturę starej dzielnicy Opola oraz poznać historię miasta. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
Opiekunami wycieczki byli: Witold Morawski, Joanna Morawska, Artur Dąbrowski oraz Renata Bartkiewicz- Piskuła.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr