logo SZ NR 1 w Kłobucku
Międzynarodowe gotowanie …
minW dniach 17 – 20 marca Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku gościł partnerów z Austrii, Niemiec i Włoszech w ramach realizacji projektu Comenius „Zdrowie poprzez odżywianie i ruch”.
Głównym punktem wizyty było wspólne gotowanie pysznych, a przede wszystkim zdrowych potraw. Uczniowie zagraniczni wraz z uczniami przygotowali w grupach międzynarodowych potrawy takie jak: tartę budyniowa z bananami, przystawkę z musem z awokado i łososiem, zapiekane pomidory nadziewane pieczarkami, sałatkę owocową w czekoladowych pucharkach, tartę z serkiem mascarpone i musem truskawkowym, tartinki z ogórka, koktajl brzoskwiniowy, kurczak z suszoną śliwką, mus bananowy z herbatnikami, mus owocowy, orzeźwiające smoothie, rożki z salsą pomidorową i kminkiem, napój owocowa tęcza, a wszystko to pod czujnym okiem nauczycieli i specjalistów z zakresu żywienia – p. Anny Wiśnik, p. Magdaleny Polis, p. Iwony Gloc oraz p. Pawła Wróblewskiego.
Uczniowie po zakończeniu gotowania opowiedzieli o swoich potrawach i zostali nagrodzeni dyplomami ukończenia międzynarodowych warsztatów kulinarnych przez panią dyrektor Annę Nowicką.
Po warsztatach kulinarnych odbyły się prezentacje multimedialne dotyczące kuchni w każdym z krajów, a także wspólna degustacja. Zespół Szkół Nr 1 na podstawie prezentacji sporządzi międzynarodową książkę kucharską.
W kolejnym dniu wizyty uczniowie wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Zwiedzanie z anglojęzycznym przewodnikiem dostarczyło niesamowitych wrażeń gościom zagranicznym, a także polskim uczniom. Wycieczka była ściśle związana z tematyką projektu – uczestnicy dowiedzieli się o historycznym, socjologicznym i ekonomicznym aspekcie wydobycia soli.
Na zakończenie wycieczki cała grupa udała się do Krakowa i zwiedziła Wawel, Kościół Mariacki i Sukiennice.
W ostatnim dniu wymiany uczniowie zagraniczni uczestniczyli w lekcjach prowadzonych przez polskich nauczycieli.
W maju odbędzie się kolejna wizyta – tym razem uczniowie wraz z opiekunami udadzą się do Treviso we Włoszech.

Do wiadomości podała mgr Magdalena Trzepizur

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr