logo SZ NR 1 w Kłobucku
Wycieczka do Krakowa
minW piękny, słoneczny dzień 16 września 2010 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. W drodze do dawnej stolicy Polski zwiedziliśmy Zamek w Ogrodzieńcu. Ruiny tego zamku to najbardziej imponujące Orle Gniazdo spośród wszystkich zamków Jury Krakowsko - Częstochowskiej. W Krakowie odwiedziliśmy grobowiec Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie Katedry Wawelskiej. 
10 września w krypcie, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, odsłonięto tablicę ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Na tablicy widnieją: łacińska sentencja "Corpora dormiunt, vigilant animae" (ciała śpią, dusze czuwają), napis: „Pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.” i nazwiska ofiar katastrofy. Kolejny punkt wycieczki to spacer po Starym Rynku. Następnie udaliśmy się do centrum handlowego „Kraków Plaza”, gdzie młodzież naszej szkoły miała okazję obejrzeć wystawę o Niemczech pt. "Deutsch fur Anfanger" - Niemcy dla początkujących. Za pomocą interaktywnych liter twórcy wystawy pragnęli przybliżyć zwyczaje i osiągnięcia Niemców.
I tak poczynając od litery A jak Arbeit (praca) poprzez F jak FuBball (piłka nożna) aż po Z jak Zukunft (przyszłość) młodzież miała okazję poznać bliżej życie i obyczaje naszych zachodnich sąsiadów, indywidualnie wybierając najbardziej interesujące ich zagadnienia. Wystawa prezentowana była w języku niemieckim i polskim. Na wycieczce było 45 uczniów z klas: I TI, I TM, II TŻ, I LO e1, IV TI, II TB, i II TM. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Joanna Morawska, Karina Hutna, Jarosław Gaździcki i Janusz Mońka.
Do wiadomości podał: Janusz Mońka 

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr