Wizyta w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach
min1min2Niedawno temu zamieściliśmy informacje o naszych klasach ogólniaka o kierunku ogólnopolicyjnym. A nawet zamieściliśmy plan zajęć pozalekcyjnych tych klas. Dzisiaj możemy napisać o ich wizycie w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach - taki punkt programu, oczywiście, istnieje w zamieszczonym przez nas planie.

Wizyta naszych „policjantów” zbiegła się z Promocją Podoficerską, jaka obywała się tego dnia, 22 października 2010, w ośrodku w Kulach. Nasi koledzy z klas ogólnopolicyjnych mieli szczęście – trafili na uroczystość promocji i mogli ją poznać uczestnicząc w oficjalnym ceremoniale Promocji Podoficerskiej służby więziennej.

Poza uczestnictwem w uroczystościach Promocji nasi z klas ogólnopolicyjnych poznali bazę dydaktyczną i sportową ośrodka oraz uczestniczyli w różnych zajęciach prowadzonych przez instruktorów. Między innymi odbyli krótkie zajęcia w pracowni strzelectwa i strzelnicy do broni pneumatycznej oraz pracowni kryminalistyki. Uczestniczyli także w pokazie technik interwencyjnych i samoobrony. Ponadto, zapoznali się z zasadami funkcjonowania aresztu w ośrodku w Kulach. To była udana wizyta.