logo SZ NR 1 w Kłobucku

W dniach 26-28.04.2018 r. w Krakowie odbył się VI Memoriał im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Do zawodów zgłosiło się 9 szkół mundurowych z Polski, w tym nasze dwie kłobuckie szkoły: Zespół Szkół Nr 1 pod opieką nauczyciela Michała Kalke (Tymoteusz Luterek, Bartłomiej Morawski, Konrad Borkowski) oraz Zespół Szkół Nr 3 pod opieką nauczyciela Mariusza Wilka.

Zawody rozpoczynała konkurencja pływacka sztafeta 200 m sposobem dowolnym, następnie konkurencja strzelecka (broń krótka Margolin MCM, broń długa Cz 455 z optyką oraz półautomat M&P 15-22 Sport). Ostatnią konkurencją był bieg przełajowy na dystansie 5 kilometrów. W zawodach brały udział oprócz kłobuckich szkół: ZSiPO w Skale, ZSP nr 2 Jaworzno, 2 drużyny z NLO z Olkusza, 2 drużyny ZSH im. T. Sendzimira z Krakowa, oraz PSLO z Trzebini. Nasze szkoły w klasyfikacji generalnej zajęły 6 i 7 miejsce otrzymując pamiątkowe medale i certyfikaty. Zmaganiom uczniów klas mundurowych przyglądał się członek zarządu powiatu Kłobuckiego Krzysztof Nowak, a na strzelnicy w Krakowie z gratulacjami przyjechał starosta Henryk Kiepura i burmistrz Krzepic Krystian Kotynia. Młodzież pomimo bardzo trudnych konkurencji wróciła do domu bez kontuzji i w doskonałych humorach. Zapowiedziała trenować i wrócić za rok jeszcze bardziej przygotowana do ulubionych konkurencji Memoriału im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego, jakim było bieganie, strzelanie i pływanie.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr