logo SZ NR 1 w Kłobucku

Uczniowie i absolwenci z klas policyjnych Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku po raz kolejny walczyli w zawodach o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku w Grapplingu.

Ten sport polega na walce na chwyty, gdzie dozwolone są dźwignie, duszenia i obalenia. Uczestnicy rywalizowali w 4 kategoriach, natomiast statuetki i medale wręczył reprezentujący kłobuckich stróżów prawa podkom. Tomasz Kocik wspólnie z Dyrektorem Szkoły Jackiem Rudzkim.
W ramach „Dnia Otwartego” kłobuckiego Zespołu Szkół Nr 1 już po raz dziewiąty odbył się „Turniej w Grapplingu uczniów oraz absolwentów o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku". Do udziału w walkach zgłosiły się uczennice i uczniowie szkoły. W kategorii OPEN mogli natomiast wziąć udział także absolwenci.
Grappling w skrócie oznacza walkę na chwyty, gdzie dozwolone są dźwignie, duszenia i obalenia. To jedyna takiego rodzaju impreza w powiecie kłobuckim. Uczniowie klas ogólnopolicyjnych mają możliwość poznawania technik samoobrony na obowiązkowych zajęciach. Pozostali uczniowie szkoły na kłobuckim Zagórzu mają możliwość treningu na zajęciach dodatkowych. Wielu uczęszcza również do klubów sportów walki. Wszyscy mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności właśnie podczas zawodów w Grapplingu.
Impreza była również doskonałą okazją do promowania służby w szeregach Policji i wpisała się w prowadzoną kampanię „Policję tworzą ludzie... Twórzmy ją razem”. Mundurowi z kłobuckiej jednostki zaprezentowali sprzęt, w który stróże prawa wyposażeni są podczas codziennej służby, a także podczas określonych działań, jak na przykład saperski, dron, kolczatka czy wideorejestrator. Podczas prezentacji policjantka z zespołu profilaktyki społecznej oraz dzielnicowi omawiali zasady rekrutacji oraz korzyści płynące z bycia policjantem.
Każdy, kto wziął udział w turnieju, otrzymał pamiątkowy medal, natomiast dla zwycięzców przygotowano statuetki, które wręczył reprezentujący tego dnia kłobuckich stróżów prawa podkom. Tomasz Kocik wspólnie z dyrektorem szkoły Jackiem Rudzkim.
Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach:
Uczennice klas mundurowych Open:
1. Dominika Wręczycka
2. Maja Pawełczak
3. Aleksandra Smyrd
4. Nadia Paturej
5. Paulina Kościańska
Uczniowie klas mundurowych Open:
1. Oskar Cykowski
2. Wiktor Kierat
3. Igor Strzelczyk
4. Kamil Jelonek
5. Dawid Garus
6. Michał Płaczkiewicz
Uczennice i absolwentki Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku:
1. Julia Bachniak
2. Karolina Woźniak
3. Maja Pawełczak
Uczeniowie i absolwenci Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku:
1. Aleksander Tukaj
2. Igor Strzelczyk
3. Oskar Cykowski
4. Przemysław Zychla
5. Kacper Olszewski
6. Kacper Treściński
7. Lytvyn Yevhenii/Michał Płaczkiewicz
8. Kamil Jelonek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów i życzymy kolejnych sukcesów w sporcie!
Tradycyjnie za pomoc w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu turnieju szczególnie Dziękuję Sędziemu zawodów Piotr Kowalczyk, Uczniom, Absolwentom.
Raz jeszcze Dziękujemy Pani Komendant Policji Mariola Biskup za objęcie zawodów patronatem oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku za możliwość przeprowadzenia takich zawodów na naszej Powiatowej Hali Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku. Dziękuję Dyrektorze Jacek Rudzki, że drzwi do szkoły nie zamykamy naszym uczniom w chwili skończenia szkoły. Jak sami mówili po zawodach, zawsze są mile witani, dalej czują się tu dobrze. Być może dlatego tak licznie ich widujemy na naszych zajęciach dodatkowych i turnieju w Grapplingu
Serdeczne Podziękowania dla Wszystkich Osób, które wspomogły organizacyjnie naszą imprezę. Organizatorzy: Pani Koordynator klas mundurowych Anita Ziomko-Nowak, Grzegorz Garbaciak i Michał Kalke

 

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr