logo SZ NR 1 w Kłobucku
Klasy drugie ogólnopolicyjne na obozie zaliczeniowym w Biskupicach
min_1min_mW dniach od 3 do 5 czerwca w Biskupicach k/Częstochowy odbył się już II obóz zaliczeniowy klas drugich ogólnopolicyjnych. Na uczestników czekało dużo atrakcji, były to min.: strzelanie z broni pneumatycznej i łuku, posługiwanie się bronią białą, budowa broni palnej, obsługa pojazdów terenowych i  quadów, nauka wiązania węzłów. Ze względu na ciężkie zadania oraz „nierozpieszczającą” pogodę była to dla uczniów prawdziwa szkoła przetrwania. Jak stwierdza jeden z uczestników - Mateusz Janas – największą frajdę dla niego była możliwość samodzielnego poprowadzenia pierwszy raz w życiu profesjonalnego samochodu terenowego na 13-to hektarowym obiekcie byłej piaskowni. Roksana Strugacz pokonała strachu przy zjeździe kolejką Tyrolską zbudowaną własnoręcznie od podstaw przez obozowiczów.
Pomimo trudnych i ryzykownych zadań młodzież ukończyła obóz bez kontuzji. Instruktorzy służb policyjnych i wojskowych, przybliżyli naszej młodzieży zawód służb mundurowych oraz sprawili że wrócili jeszcze mocniejsi fizycznie i psychicznie. Bardzo budujące było stwierdzenie instruktorów, iż nasza młodzież przyjechała już z bardzo dobrze ugruntowaną wiedzą z edukacji ogólnopolicyjnej. Podsumowaniem całego obozu będzie uroczyste wręczenie Certyfikatów ukończenia obozu Jura Park Biskupice przez Panią Dyrektor Annę Nowicką.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: mgr Anita Ziomko-Nowak, mgr Witold Morawski, mgr Grzegorz Garbaciak oraz mgr Michał Kalke.

Do wiadomości podał mgr Michał Kalke 

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr