logo SZ NR 1 w Kłobucku
Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców
min_114 lutego koszykarze z naszej szkoły zajęli II miejsce w XV Powiatowych Mistrzostwach Szkolnego Związku Sportowego w Kłobucku. Zawody odbył się na sali sportowej OSiR w Kłobucku, w których rywalizowały trzy drużyny szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Mistrzostwa rozegrano w systemie, „każdy z każdym” w czasie gry 4x10 minut. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna chłopców w Mistrzostwach Powiatu, choć zajęła II miejsce. Najbardziej wymagającym zespołem okazała się drużyna z Krzepic. W bezpośredniej rywalizacji toczył się bardzo wyrównany pojedynek, ale nasza drużyna uległa w stosunku punktów 36:30. W drugim naszym meczu pokonaliśmy koszykarzy Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku 61:26.
Za rok na pewno nasi chłopcy powalczą, aby puchar z pierwszym miejscem  jak wcześniej 3 lata z rzędu wrócił z powrotem do naszej szkoły.
Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco:
ZS Krzepice – ZS 3 Kłobuck 56 : 19
ZS Krzepice – ZS 1 Kłobuck 36 : 30
ZS 1 Kłobuck – ZS 3 Kłobuck 61 : 26

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:
I miejsce – Zespół Szkół Nr 3 im. K. Kosińskiego w Kłobucku,
II miejsce – Zespół Szkół Nr 1 im. J. Kilińskiego w Kłobuck,
Skład drużyny: Sebastian Wośtak IIITL, Mateusz Matyja IIILOE1, Krzysztof Błaszczyk IIITE, Szymon Dyluś IIITI, Toporek Wojciech IIITI, Przemek Zychla IILOE1, Piotr Korczak IILOE1, Mariusz Łyko ITB, Patryk Huptas ITB, Michał Kluba IITB, Adam Burda ITŻ; trenerzy: p. Mariusz Nicia, p. Michał Szczypior

III miejsce – Zespół Szkół  im. W. Broniewskiego w Krzepicach

Do wiadomości podał mgr Mariusz Nicia

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr