logo SZ NR 1 w Kłobucku
Wycieczka do fabryki Fiat Auto Poland w Tychach
min_1Jeszcze w starym roku, a dokładnie 10 grudnia, 33. uczniów z klas: IMPS, ITMP, IIMRW/MPS uczestniczyło w wycieczce do fabryki samochodów. Uczestnicy "na żywo" obserwowali skomputeryzowane linie produkcyjne - od fazy spawania karoserii do montażu tablicy rozdzielczej i oświetlenia. W lakierni zapoznali się z technologią nakładania 7 warstw lakieru. Odbyła się także ciekawa pogadanka o historii fabryki i współczesnych aspektach rynku motoryzacyjnego. Aktualnie produkowane są tam modele: Fiat 500, 500 Abarth, Lancia Ypsilon oraz Ford Ka, w 98. procentach przeznaczane na eksport. Fabryka zajmuje 2,4 mln powierzchni, z czego na hale produkcyjne i budynki usługowe przypada 0,5 mln. Jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w Europie. Z jego linii montażowych co 35 sekund zjeżdża jeden samochód. W zakładzie pracuje obecnie prawie 3400 osób, a dodatkowo na jego terenie znajduje się 56 firm świadczących usługi na rzecz fabryki. To prawdziwe miasteczko przemysłowe po którym pracownicy poruszają się fiatami. Opiekunami w czasie wyjazdu byli: p. Laura Paludkiewicz, p. Agnieszka Detka i p. Grzegorz Garbaciak.

Do wiadomości podał p. G. Garbaciak

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr