logo SZ NR 1 w Kłobucku
Wojtek Toporek z IVTI znów niepokonany
minW pierwszy dzień marca, w Kłobucku, po raz pierwszy odbył się projekt biegowo-edukacyjny „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbywający się w 81. miastach Polski a organizowany od kilku lat przez Fundację Wolność i Demokracja.
„Inicjatywę przyłączenia się do projektu podjął Zespół Szkół nr 3, który przyjął na siebie rolę lokalnego organizatora imprezy. Poprzez bieg uliczny na dystansie 1963m realizowane są dwa wartościowe cele – upamiętnienie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Dystans nie jest przypadkowy. Nawiązuje do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego–Józefa Franczaka ,,Lalusia”, który zginął w walce z siłami UB na Lubelszczyźnie w październiku 1963r.”
W biegu naszą szkołę reprezentował p.Michał Kalke biegnący w mundurze klas ogólnopolicyjnych. Natomiast uczniów Wojciech Toporek, który pierwszy zameldował się na linii mety! To niesamowite osiągnięcie, zwracając uwagę, że bieg ten zaliczał się do biegów ogólnopolskich, w których wzięli udział zawodowi biegacze z klubów. Na miejscu trzeci był nasz absolwent Artur Pelikan!
Wszystkim startującym gratulujemy udziału w zawodach a zwycięzcom wygranej. Mamy nadzieję, że za rok Wojtek już jako nasz absolwent będzie brał udział w tym biegu i tak wspaniale reprezentował szkołę w Zagórzu jak w okresie edukacji.

Do wiadomości podał p. M. Kalke

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr